انتقال فونت به همراه فایل در آفیس 2007

انتقال فونت به همراه فایل  در آفیس 2007 :

 برای این که فونت به همراه متن به فایل چسبیده و منتقل شود تا هنگام باز شدن  در مقصد وروی یک رایانه دیگربدلیل عدم وجود فونت با مشکلی مواجه نشویم باید بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونتهای مختلف استفاده نمودید، در سمت چپ و بالای Word  بر روی دکمه آفیس  کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود. سپس  روی گزینه Word Options کلیک کنید.

در پنجره حاصله  از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document ، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید. درنتیجه با انتخاب این گزینه تمام قلمهای به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره سازی،  به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، بدون هیچ مشکلی نمایش داده می شود. ضمنا بهتر است گزینه   Do not embed common system fonts را نیز فعال نموده تا حجم فایل نهایی، بسیار زیادنشود.

/ 3 نظر / 5 بازدید
یک محقق

سلام مطلب چسبیدن فونت به فایل برای من و همه نویسندگان و محققین جالب است متشکرم

امید

سلام و عرض ادب استاد عزیز . همیشه از شما آموختم و خواهم آموخت .امیدوارم در اینجا نیز بتوانم از دانش و توان علمی شما نهایت استفاده را ببرم . هرچند می دانم که فرصتتان کم است اما بسیار کار خوبی خواهید اگر جویندگان دانش و تکنولوژی را با کمی کار بیشتر، مستفیض فرمایید . موفق باشید .