وبلاگ عصر رایانه و فن آوری اطلاعات

این وبلاگ در زمینه رایانه و فن آوری اطلاعات فعالیت می نماید

درج محل یاب (Bookmark) در صفحات متنی در Word2007
ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۳   کلمات کلیدی: درج محل یاب (bookmark) در صفحات متنی در word2007 ،تعریف محل یاب در word 2007 ،چگونگی مراجعه به محل های دلخواه در متن

وقتی شما با فایلهای بزرگی که دارای صفحات متعددی هستند کار می کنید ، مثلا وقتی پایان نامه دانشجویی در مقاطع کارشناسی و بالاتر را در نرم افزار  Word2007 تایپ می کنید ، یا  زمانی که در محل کار خود گزارشی  را تایپ می کنید ، لازم است که به محلهایی در فایل خود بطور مرتب مراجعه نمایید. برای مراجعه فوری به این محلها می توانید محلهایی را درمتن تعریف  نمایید . برای این کار مراحل زیر را انجام دهید :

الف : تعریف محل یاب

1-      در محلی در متن  که می خواهید به آن رجوع کنید  کلیک نمایید.

2-   در سربرگ Insert   گروه Link   آیکن Bookmark راکلیک نمایید . کادرمحاوره ای Bookmark  ظاهر  می شود . در کادر متنی Bookmark Name نامی (عنوانی) برای محل یاب خود تایپ نمایید . دقت کنید که این نام با معنی و متناسب با محل  و مطلب مربوطه باشد مثلا :  چاپ

ب : استفاده از محل یاب تعریف شده :

در سربرگ Insert   گروه Link   آیکن Bookmark راکلیک نمایید . کادرمحاوره ای Bookmark  ظاهر  می شود . روی نام ( عنوان) تعریف شده  مثلا :  چاپ  ، کلیک و دکمه Go To را کلیک نمایید . مشاهده می نمایید که مکان نما به همان محل منتقل می شود .

نکته 1 – شما می توانید چندین محل یاب  تعریف نمایید.

نکته 2 – برای حذف محل یاب تعریف شده ، در کاد رمحاوره ای Bookmark     نام (عنوان ) مربوطه مثلا چاپ  را انتخاب و دکمه Delete  را کلیک نمایید.